Ślub z perspektywy fotografa ślubnego

W Internecie można znaleźć całe mnóstwo artykułów dotyczących fotografii ślubnej. Głównie są to poradniki dla Pary Młodej. Dzisiejszy wpis jest nieco inny, ponieważ jest skierowany do fotografa ślubnego.  Na co musisz zwrócić uwagę, abyś był zadowolony ze swojej pracy, a klienci z Twoich usług?

Fotograf ślubny a podejście do klienta

To jest bardzo ważne jakie masz podejście do klienta. W końcu musisz pracować na własną renomę. Jeśli Para Młoda będzie zadowolona z Twoich usług, z pewnością poleci Cię komuś innemu. A na tym poniekąd rynek fotografii ślubnej polega. Wykonujesz dobrze zlecenia, umieszczasz fotografie w swoim portfolio, a kolejni klienci zachęceni pozytywnymi opiniami zgłaszają się do Ciebie. Fotograf ślubny musi być osobą cierpliwą i wyrozumiałą, acz stanowczą. Większość Młodych Par nie będzie miała pojęcia o fotografii ślubnej i to Twoje zadanie przedstawić im ofertę, doradzić z jakich dodatków skorzystać itd. Równocześnie nie możesz sobie pozwolić wejść na głowę. Jeśli masz z góry ustalony cennik, nie obniżaj go za namową klienta. Jeśli raz to zrobić, to za każdym razem będziesz szedł na rękę klientowi. Musisz cenić swoje usługi. Nie zapomnij również podpisać umowy z przyszłą Parą Młodą i wziąć zaliczki. Czasem zdarza się tak, że niedługo przed ślubem, z różnych powodów, para rezygnuje z profesjonalnej fotografii ślubnej. A ty zostajesz z luką w terminie, a możliwe, że ktoś inny chciał w tym terminie skorzystać z Twoich usług, ale musiałeś odmówić. Biorąc zaliczkę możesz czuć się poniekąd zabezpieczony.

Dzień ślubu okiem fotografa ślubnego

Licz się z tym, że Para Młoda w ferworze przygotowań do ślubu, może o wielu sprawach zapomnieć. Dlatego też powinieneś się spotkać z nimi wcześniej i przedyskutować parę istotnych kwestii. Przede wszystkim ustalcie, które momenty koniecznie muszą się znaleźć na zdjęciach. Jeśli Parze Młodej szczególnie zależy na uchwyceniu momentu tradycyjnego przywitania przed rodziców na sali weselnej, powinieneś się do tego przygotować i trochę wcześniej skończyć fotografowanie życzeń. Dużym utrudnieniem dla Ciebie podczas fotografowania w kościele, może być obecność wokół młodych, członków rodziny wykonujących zdjęcia. Uczul Młodą Parę, że to nie jest najlepsze rozwiązanie i przez to Twoje zdjęcia mogą nie wyjść tak jak powinny.

Dobry fotograf ślubny to osoba, która umiejętnie operując aparatem oraz oświetleniem, potrafi osiągnąć świetne kadry i przedstawić Parę Młodą w ciekawej odsłonie. Nie możesz wychodzić z założenia, że photoshop odwali za Ciebie większość pracy. Obróbka to tylko dodatek, podkreślenie swojego stylu.

Z mojej strony to wszystko. Owocnej pracy podczas fotografowania ślubów 🙂

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s