Garść kluczowych porad dotyczących wieczoru panieńskiego

Zgodnie z tradycją to właśnie świadkowa jest naczelną organizatorką wieczoru panieńskiego. W jaki sposób zorganizować tą niezwykłą uroczystość, by przyszła panna młoda i reszta jej koleżanek były zadowolone? Jesteś świadkową i zastanawiasz się jak to zrobić? Bez obaw! W takim razie ten artykuł może okazać się pomocny dla Ciebie!

Większość osób zastanawia się dodatkowo, kto powinien przygotować i opłacić wieczór panieński. Tak naprawdę nie ma w tym miejscu zasadniczych zasad. Jeśli panieńska zabawa ma miejsce w mieszkaniu solenizantki, wtenczas to ona, wspólnie ze świadkową zajmuje się urządzeniem zabawy.

Kto jest odpowiedzialny za przygotowanie wieczoru panieńskiego? Zazwyczaj świadkowa. Zdarza się czasem również że jest to jakaś bliska koleżanka z zacięciem do organizacji. Rzadziej cały wieczór programuje i finansuje sama Panna Młoda. Według tradycji powszechnie przyjęło się, że zarówno za drobny prezencik, jak i za cały wieczór odpowiada grupa zaproszonych koleżanek , a najbardziej świadkowa. Najpospolitsza forma finansowania imprezy to popularne składkowe.

Zaplanowanie wieczoru panieńskiego to w zasadzie prosta sprawa. Raczej bez kłopotów uzbierasz grupę wszystkich zdeklarowanych dziewczyn (a chętnych zazwyczaj na takie zabawy nie brakuje). Dobrze by było, jeżeli razem uzgodnicie jaki budżet możecie wydać. Najkorzystniejszym pomysłem będzie złożenie się całą grupą. Stąd im więcej Was, tym taniej!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s