Dobry fotograf ślubny – czy jest taki?

Jak znaleźć na rynku doświadczonego fotografa ślubnego jeżeli w dzisiejszych czasach właściwie to każdy po zakupie sprzętu fotograficznego uważa się za fotografa. W zasadzie z rozkwitem fotografii cyfrowej namnożyło się multum osób, którym wydaje się, że potrafią wykonać tak dobre zdjęcia, że podjęcie się reportażu ślubnego nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Rozpoczęcie poszukiwań dobrego fotografa ślubnego można zapoczątkować od przeglądania stron www i zapoznania się z dorobkiem fotografów ślubnych w najbliższej okolicy. Trzeba po prostu także popytać się bliskich i członków rodziny, którzy w niedawno brali ślub- kogo oni polecaliby na fotografa.

Dobrze jest wygospodarować chwilę na spotkanie oko w oko z fotografem. Sprawdzicie wtedy czy dogadujecie się z fotografem, czy się nie spóźnił, jakie ma podejście do waszych sugestii. Każdy ślub jest niepowtarzalny i najczęściej, nie licząc rzeczy podstawowych jak adresy i godziny, pary mają dla fotografa dodatkowo inne ważne wiadomości. Przykładowo warto określić o której godzinie fotograf powinien się u was pojawić, jakiego rodzaju fotografie was interesują a jakich nie lubicie.

Generalnie im szybciej zaczniemy poszukiwać i dokonamy rezerwacji, tym lepsze oferty będziemy mieli finalnie do wyboru. Średnio terminy rezerwowane są parę miesięcy przed planowaną datą ślubu, a zdarza się (u tych najlepszych fotografów), że nawet rok czy dwa lata wcześniej. Oczywiście nie w każdym wypadku długi termin rezerwacji świadczy o tym, że mamy do czynienia z osoba niezastąpioną – więc nie warto panikować.
Ustalcie cenę za fotografowanie w dniu uroczystości ślubnej. Cena, pomijając fakt kwalifikacji fotografa powinna zależeć od kilku elementów. Jak długo będzie trwał reportaż? Jaka jest ostateczna ilość i rozmiar wywołanych zdjęć ślubnych, ilość albumów? Czy chcecie też sesję w plenerze?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s